Февраль, 2018
Начало проекта
Чугуев, Харьковская область, Украина
Локация
Первая версия
Статус

Чугуев, Харьковская область

З середини липня і до 5 серпня в Чугуєві щороку триває міжнародний Рєпінський пленер, який на три тижні збирає провідних художників з України, Латвії, Білорусі, Фінляндії та інших країн.

Пленер супроводжується чималою кількістю подій – виставки художників, майстер-класи для учнів дитячих художніх шкіл, включаючи дітей з особливими потребами, а також студентів профільних вузів, зустрічі з учасниками пленеру, відвідування музеїв і пам’яток Чугуєва, зокрема меморіальної садиби Іллі Рєпіна, «Наталіївського парку», краєзнавчого музею, а також музичний концерт «Рєпін-фест».

За підсумками пленеру відбувається виставка не менш як двохсот картин, поставлений рекорд України для виставок під відкритим небом. Найкращі художники отримують премію імені Іллі Рєпіна, а гості беруть участь в аукціоні картин і виробів народних майстрів.

Цікавинкою фестивалю є новий туристичний маршрут, гідом якого є сам … Рєпін.
Як ми знаємо Рєпін народився і до 21-го року прожив в Чугуєві, навчався тут живопису і продавав перші твори. За допомогою доповненої реальності у смартфоні тепер можна буде послухати історії майстра про дитинство та юність, побачити найвизначніші пам’ятки міста в 3D мініатюрах та реконструкцію історичного вигляду будівель.

Додаток для міста розробили організація Pixelated Realities за підтримки Gwara Media, Appfellas та Moreinfo.

Пленер відбувається в рамках проекту Міністерства культури України «Малі міста – великі враження».

Він покликаний показати значний культурний спадок невеликих міст та містечок нашої держави, а також залучити можливості децентралізації для перетворення невеликих населених пунктів на самостійні  адміністративні одиниці з власним культурним ресурсом.

Технології: лазерне сканування, фотограметрія, аугментована реальність, 3D Audio, мобільна розробка, QR

Репінський пленер

Дізнайтеся про життя в Чугуєві від самого Рєпіна

Тур містом в доповненій реальності зі спогадами Іллі Рєпіна про молодість та дитинство в Чугуєві.