February, 2018
Project Start
Kharkiv region, Ukraine
Location
First Release
Status

Chuhyiv, Kharkiv region

З середини липня і до 5 серпня в Чугуєві триватиме ХІХ міжнародний Репінський пленер, який на три тижні зібрав провідних художників з України, Латвії, Білорусі, Фінляндії.

Пленер супроводжується чималою кількістю подій – виставки художників, майстер-класи для учнів дитячих художніх шкіл, включаючи дітей з особливими потребами, а також студентів профільних вузів, зустрічі з учасниками пленеру, відвідування музеїв і пам’яток Чугуєва, зокрема меморіальної садиби Іллі Рєпіна, «Наталіївського парку», краєзнавчого музею, а також музичний концерт «Рєпін-фест».

За підсумками пленеру відбудеться виставка не менш як двохсот картин, це буде рекорд України для виставок під відкритим небом. 5 серпня найкращі художники отримають премію імені Рєпіна, а гості візьмуть участь в аукціоні картин і виробів народних майстрів.

Цікавинкою фестивалю є новий туристичний маршрут, гідом якого буде сам … Рєпін. Як ми знаємо Рєпін народився і до 21-го року прожив в Чугуєві, навчався тут живопису і продавав перші твори. За допомогою доповненої реальності у смартфоні тепер можна буде послухати історії майстра про дитинство та юність, побачити найвизначніші пам’ятки міста в 3D мініатюрах та реконструкцію історичного вигляду будівель. Додаток для міста розробили організація Pixelated Realities за підтримки Gwara Media, Appfellas та Moreinfo.

Пленер відбувається в рамках проекту Міністерства культури України «Малі міста – великі враження». Він покликаний показати значний культурний спадок невеликих міст та містечок нашої держави, а також залучити можливості децентралізації для перетворення невеликих населених пунктів на самостійні  адміністративні одиниці з власним культурним ресурсом.

Технології: лазерне сканування, фотограметрія, аугментована реальність, 3D Audio, мобільна розробка, QR

Репінський пленер

Our partners and collaborators